16 September 2011

Lotus Herbals ja Himalaya Herbals

Avastasin hiljuti ühe loodustoodete poe. Siiani kestab seal kampaania, kus paljud näokreemid kuni 50% soodsamad. Kasutasin siis ka seda pakkumist ära ja tellisin mõned asjad. Selle e-poe nimi on Looduse Pood. Juhin tähelepanu ka kohe sellele, et poe nimi ei tähenda seda, et kõik asjad seal 100% looduslikud oleksid. Kahetsen natuke, et enne nende toodete koostist ei uurinud. Seal müüakse üldiselt Lotus Herbalsi tooteid, aga on ka mõne muu firma tooteid, näiteks Himalaya Herbals.

 • Lotus Herbals- Cocomoist (cocoa-butter moisturising lotion) 80ml 2.40€

Olen seda proovinud ühe pumbatäie ja sain kohe aru, et see pole päris see kreem mida kasutada sooviksin. Mind häirib selle vängem lõhn. Eelistan siiski JOIKi kreeme. Kreemil pole küll peal koostist, aga googeldades leiab sellegi:

Ingredients: Water, Rosa damascene (rose) water, Theobroma Cacao( cocoa) seeds butter (cocoa butter), Almond Oil, Honey, Steareth-2, Triethanolamine, Glycerin, Steareth – 2 PEG-8 Distearate, Steareth -21, Methyl Paraben, Fragrance.

Nagu näha, siis tegu pole 100% loodusliku ega puhta tootega, sest sisaldab parabeene (kasutatakse säilitusainena,  võib soodustada mõju vähi tekkele). Ma ei saa väita, et kasutan hetkel vaid puhtaid (keemiavabu) ja looduslikke tooteid, aga püüan järjest vähem puhtamaid tooteid kasutada. Seepärast ja eelkõige ka lõhna pärast ma seda toodet ise ei kasuta. (müüdud)
 • Lotus Herbals- Berryscrub (Strawberry & Aloe vera face wash scrub gel) 80ml/g 3.52€
Tegu on õrnalt kooriva näopesugeeliga, mis on õrna maasikalõhnaga. Kahjuks sisaldab jällegi kahjulikke aineid. (müüdud)

Ingredients: Water, SLES (vahutab, võib kahjustada maksa, kopse, immuun- ja närvisüsteemi. Võivad tekitada silmaärritusi, hingamisteede kahjustusi.), glycerin, SLS, propylen glycol, orange peel extract, aloe vera, coco betain (õrn aine, mille tootmisel kasutatakse kookose rasvhappeid ja mis vahustub kergesti ning vähendab naha ärrituvust), lemon peel extract, strawberry seeds, coco diethanol amide, cocomono ethanol amide, parfume, disodium ethylene diamine tetra acetic acid. •  Lotus Herbals- Safe Sun SPF 10 (Sun Screen Lotion, Cool Melon) 120g 1.92€

Kuna suvi on juba läbi, siis pole seda tervel kehal ja päikesega katsetanud, aga kreemitasin sellega natuke käsi ja mulle see meeldib. Sellel on hea värske lõhn, imendub kiiresti ja ei jäta rasvaseks. Lõhn meenutab ka natuke ühe solaariumikreemi lõhna (kui ma ei eksi, siis meenutab Australian Goldi Crystal XII solaariumikreemi lõhna). Varakult järgmiseks suveks juba päikesekaitsekreem olemas, kahju ainult, et pole kõige puhtam koostis.

Ingredients: water, stearic acid, ricinus communis, octyl salicylate (keemiline päikeseblokaator), octyl methoxycinnamate (keemiline päikeseblokaator), emulsified wax, carrot seed oil, borax, parfume, methyl paraben, propyl paraben.


 • Himalaya Herbals- Gentle Face Wash Cream 150ml 2.24€


See on mul senimaani kolmas toode Himalaya Herbalsist. Eelnevalt olen kasutanud mudamaski (või oli see savimask, ei mäleta enam kahuks) ja kõõmavastast šampooni. Mask oli üsna hea, näonahk oli pärast puhas ja värske. Kõõmavastane šampoon polnud küll imerohi, aga mingil määral ta siiski aitas.

Kes on Himalaya Herbalsi tooteid kasutanud, teab, et neil toodetel on omapärane lõhn. Esialgu võib see harjumatu tunduda, aga sellega harjub ära. Olen seda näopesukreemi umbes nädal kasutanud ja mulle meeldib. Nahk on pärast puhas, aga tunnen, et pisut kuiv, seepärast olen peale seda näonahka kreemitanud. Sisaldab jällegi palju kahjulikke aineid. (müüdud)

Ingredients (each ml contains ): Ext. Cucumber (Cucumis sativus) 100mg. Processed in Indian Aloe (Aloe vera), Indian Gooseberry (Emblica officinalis), Zedoary (Curcuma zedoria). Other ingredients: Aqua, Sodium laureth sulfate, Stearic acid, Sorbitol (looduslik alkohol) cocoamido propyl betaine (?), Propylene glycol (See tungib kergesti läbi naha ja võib nõrgendada valkude ja rakkude struktuuri.), Ethylene glycol mono stearate, Glyceryl stearate (Steariinhappe ja glütseriini ester, kasutatakse niiskusesäilitajana, naha hooldusvahend ja niisutaja), PEG-100 stearate, Steareth 2, Cetyl palmitate (Rasvhappe ester tsatarüülalkoholist ja palmitiinhappest, mis niisutab nahka ja stabiliseerib emulsioone.), Methyl paraben, Propyl paraben, Sodium paraben, Sodium EDTA, Fragrance, Cl No. 16255


Siin on kirjas, et ei sisalda kahjulikke kemikaale. Mina kui võhik leian koostisest kohe näiteks SLS jm kahjulikke aineid.
 • Lotus Herbals- Wheatjuvenate (wheatgerm oil facial massage creme) 25g 2.40€

Olen selle toote avanud, aga kasutanud veel pole, sest eelnevate toodete koostisosade põhjal võin juba järeldada, et ka see toode pole nii puhas kui arvasin. Lõhn mulle ka ei meeldi. Jällegi-kui keegi soovib omale, siis andke teada. Tegemist on muidu näomassažikreemiga, mis tuleb algul näole masseerides kanda ja jätta 10-15minutiks nahale. Sobib alla 30.a. naistele. (müüdud)

Active ingredients: Extracts of Ashwagandha & Tulsi. Also contains Wheat Germ oil, Almond oil and honey. 
Ingredients: water, wheatcream oil, almond oil, stearic acid, uimastava juustumarja vesilahuse ekstrakt, püha basiiliku vesilahuse ekstrakt, glycerin monostearate, cetyl alkohol (Rasvalkohol, mis on saadud sobivatest juurviljaõlidest; stabiliseerib emulsioone ja reguleerib konsistentsi.), emulsion wax, liquid light parafin, honey, triethanolamine, glycerin, parfume, methyl paraben, propyl paraben.

 • Lotus Herbals- Strawberry and Orange Lip Balm 5g 1.92€
Need isuäratava lõhnaga huulepalsamid on küll head. Eriti meeldib mulle maasika oma, mis jätab huuled õrnalt maasikalõhnaseks, niisutab ja jätab huultele kauni läike.

Key ingredients:
Strawberry lip balm: strawberry extract, honey, jojoba oil, almond oil, wheatgerm oil.
Orange lip balm: orange extract, honey, jojoba oil, almond oil, wheatgerm oil.

Kokkuvõtteks võib öelda, et jäin rahule 4-5 tootega (välja arvatud nende toodete koostisosadega): Lotus Herbalsi kooriv näokreem, päikesekaitsekreem, huulepalsamid ja Himalaya Herbalsi näopesukreem. Näomassaažikreemi ja Cocomoist kreemi võin soodsalt mõnele soovijale ära anda, sest ise ei hakka neid kasutama.

Märkisin mõned kahjulikud ained punasega ja head koostisosad rohelisega mis esmapilgul silma jäid. Kui keegi märkab märkimata kahjulikke aineid või vigu, siis andke kommentaarides teada, märgin need ained punaseks.

Ja mulle ning ka teisetele õpetuseks- poe looduslik nimi ei tähenda alati 100% looduslikke ega puhtaid tooteid ning kindlasti tuleks enne uusi tooteid tellima asumist nende koostist rohkem uurida.

2 comments:

 1. Jaaa, tuttavad tooted. Umbes aasta-poolteist tagasi võitsin nende mingisuguse mängu (juhuslik) ja sain auhinnaks kotikese Lotuse tooteid. Läksid samamoodi peale koostisosade uurimist edasikinkimisele. :)

  ReplyDelete
 2. Ma otsustasin ka neile toodetele uue omaniku otsida ja püüan selliseid tooteid järjest vähem kasutada, kus taolised ained sees on. Kahju, et ma ennem ei googeldanud koostisosi...

  ReplyDelete